Prawo budowlane w inwestycyjnych lokalach mieszkalnych

Zapraszamy na 2-dniowe szkolenie „Prawo budowlane w inwestycyjnych lokalach mieszkalnych”, które odbędzie się 16-17 listopada 2019 r. w Warszawskim Domu Technika NOT ul. Czackiego 3/5 w Warszawie.

Szkolenie jest organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych we wspłpracy z PCWG – firmą doradczą zajmującą się doradztwem inwestycyjnym na rynku nieruchomości.

Szkolenie powstało w odpowiedzi na rosnącą popularność inwestycji w lokale mieszkaniowe na wynajem oraz coraz częściej spotykane modyfikacje i przebudowy lokali mieszkalnych, w tym zmiany aranżacji i przebudowy znacząco modyfikujące układ pomieszczeń w lokalach mieszkalnych, co zrodziło liczne pytania i obawy inwestorów w zakresie legalności takich zmian.
Obserwowany na rynku wzrost ilości tego rodzaju inwestycji spowodował wzmożone zainteresowania ze strony nadzoru budowlanego oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, co skutkuje coraz częstszymi kontrolami oraz sporami z organami budowlanymi.

Celem szkolenia jest szerzenie wiedzy z zakresu prawa budowlanego oraz wyjaśnianie niejasności w procesie inwestycyjnym, aby umożliwić inwestorom racjonalne i bezpieczne przeprowadzanie inwestycji oraz uniknięcie ryzyka kar lub decyzji administracyjnych nakazujących przywrócenie nieruchomości do stanu pierwotnego.

Szkolenie ma na celu wyjaśnienie wątpliwości związanych z przebudową i zmianą aranżacji lokali mieszkalnych na potrzeby realizacji różnego rodzaju inwestycji przy najmie długo i krótkoterminowym, w tym w szczególności mieszkań wynajmowanych „na pokoje”, tzw. „mikro-kawalerki” oraz „mikro-apartamenty” na doby (Booking / AirBnB).

☑️ Dowiecie się jak dzielić mieszkania na pokoje, przebudowywać na kilka mieszkań lub na kawalerki i nie obawiać się wizyty nadzoru budowlanego.
☑️ Dowiecie się co na pewno można robić, czego na pewno nie można, a co jest niejasne i jak się w sytuacjach spornych bronić.
☑️ Dowiecie się kiedy organy budowlane mogą wstrzymać Twoje prace i jak się przed tym uchronić, a kiedy nie mogą uniemożliwić Ci swobodnego korzystania i wynajmowania Twojego lokalu aż do wydania prawomocnego wyroku przez sąd.
☑️ Dowiecie się jakie prace wymagają pozwolenia na budowę, jakie zgłoszenia robót budowlanych, a jakie nie wymagają żadnych formalności.
☑️ Dowiecie się ile kuchni i łazienek możesz zrobić legalnie w swoim mieszkaniu.
☑️ Dowiecie się jakie normy budowlane obowiązkowo muszą być spełnione aby nie narazić się na konieczność przywracania stanu pierwotnego.​
☑️ Poznacie podstawy prawa administracyjnego i postępowania przed sądami administracyjnymi abyś wiedział, czy groźba długotrwałego sporu z organem budowlanym może powstrzymać Twoje plany inwestycyjne.
I wiele więcej….
Szkolenie prowadzą:
?‍ Wojciech KOLIŃSKI mgr inżynier budownictwa
?‍ Małgorzata SZUMSKA specjalista w zakresie prawa budowlanego
?‍ Wojciech GIL prawnik, inwestor indywidualny

TERMIN: 16-17 listopada 2019 r. godz. 10.00 – 17.00 oba dni.
MIEJSCE: Warszawski Dom Technika NOT, ul. Czackiego 3/5, 00-043 Warszawa

SZCZEGÓŁY SZKOLENIA, ZAPISY bezpośrednio na: https://www.pcwg.pl/prawo-budowlane-szkolenie

Facebook: https://www.facebook.com/events/996836317347953/

❗️UWAGA❗️ Dla Członków Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych – ZNIŻKA ❗️

INFORMACJA: tel. +48 604 603 787   ZAPRASZAMY !!!