Platforma Prize Charger 

Zapraszamy do współpracy i uczestnictwa w ramach platformy Prize Charger

Platforma turniejowa Prize Charger to projekt umożliwiający nowe podejście do edukacji dzięki wykorzystaniu elementów zabawy. Platforma pozwala na organizację turniejów z zakresu różnorodnych dziedzin inżynieryjnych i technicznych, a ponadto umożliwia dostosowanie kolejnych edycji konkursów do zmieniających się potrzeb i trendów. Prize Charger jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej i FSNT-NOT. Projekt stawia sobie za cel promowanie nauki i budowanie społeczeństwa opartego o wiedzę oraz świadomości ogromnej wartości edukacji.

Rzeczona platforma znajduje się w fazie rozwoju i wdrażania pierwszych edycji turniejów. Jak mówi Kamil Wójcik, Wiceprezes FSNT-NOT i pomysłodawca Prize Charger: „U podstaw platformy Prize Charger leży misja promowania nauki. Naszą główną ideą jest stworzenie miejsca, gdzie każdy będzie mógł rozwijać swoje zainteresowania, pasje i umiejętności w sposób atrakcyjny i interaktywny, ponieważ w efekcie może to przynieść bardzo konkretne korzyści społeczne i gospodarcze.” Platforma umożliwia udział w turniejach za pośrednictwem aplikacji gwarantującej uczciwe współzawodnictwo. Autorami pytań są eksperci z różnych dziedzin techniki. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, a także propozycje pracy lub współpracy oferowane przez firmy z obszaru tematycznego turnieju.

Jednak Prize Charger to nie tylko platforma turniejów branżowych, to przede wszystkim idea, która jednoczy entuzjastów nauki i technologii, wierzących, że rozwój powinien opierać się na wiedzy. Pierwsza edycja turnieju – Szalony XX wiek. Historia komputerów i oprogramowania. Pierwsze algorytmy AI – obejmuje komputery osobiste z lat 80 i 90 oraz początki AI sięgające lat 50-tych XX wieku. Sam turniej będzie składać się z trzech etapów, w czasie których uczestnicy będą zdobywać punkty wyłaniające finalistów i laureatów. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat udziału w turnieju, gdzie zostaną podane zdobyte punkty, poziom trudności edycji, liczba uczestników edycji oraz zajęte w rywalizacji miejsce.

Zapisy zaczęły się 6 lutego i potrwają do 18 maja br. Po informacje szczegółowe zapraszamy na stronę https://prizecharger.com oraz https://pccon.org/ .