II Seminarium Kryminalistyczne PSRiBS na temat „Samobójstwo jako problem globalny”

 Dnia 25 maja 2021 r. o godz. 17:30 odbędzie się on-line II Seminarium Kryminalistyczne PSRiBS na temat „Samobójstwo jako problem globalny”, które poprowadzi prof. zw. dr hab. dr h.c. BRUNON HOŁYST, Prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i Przewodniczący Rady Naukowej czasopisma naukowo-technicznego „Biegły Sadowy”.
Nasz Gość – prof. zw. dr hab. dr h.c. BRUNON HOŁYST to kryminalistyk, kryminolog, suicydolog i wiktymolog, od blisko 60 lat interesuje się problematyka nauk penalnych. Jest autorem ponad 1200 publikacji. Jego książki ukazały się w USA, Niemczech, Japonii, Chinach, Rosji, Ukrainie i w Nigerii. W tych krajach jako visiting professor prowadził wykłady z zakresu wiktymologii, kryminologii i suicydologii. W latach 1948-1952 studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1953-1955 pył pracownikiem naukowym w Ministerstwie Sprawiedliwości w Głównej Komisji Badania Zbrodnii Hitlerowskich. W latach 1974-1990 był dyrektorem Instytutu Problematyki Przestępczości w Warszawie. W latach 1973-1988 działał jako zastępca przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Medycyny sądowej i Kryminologii. W latach 1987-1990 był członkiem Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Od 1979 roku jest członkiem – korespondentem Canadian International Academy of Humanities and Social Science oraz Canadian Inter-American Research Institute. Był członkiem Komitetu Prognoz Polska 2000 Plus przy Prezydium PAN. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.
W 2010 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Profesora Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
W 2011 roku za szczególne zasługi dla nauki, kultury, edukacji i kraju Uniwersytet w Białymstoku nadał Profesorowi godność Doktora Honoris Causa. Jest Redaktorem Naczelnym Wielkiej Encyklopedii Prawa.
Zgłoszenia na adres: biegly@krzysztofkonopka.pl